PODZIEL SIĘ:

Forum Instytucji Kultury Województwa Łódzkiego

W mininony czwartek i piątek w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się pierwsze spotkanie dyrektów i kierowników instytucji kultury z naszego regionu, pod nazwą "+/- kultura". Organizatorem był Łódzki Dom Kultury, instytucja kultury samorządu województwa łódzkiego.

Byliśmy tam także my, w osobie Karoliny Miżyńskiej. Dwa dni minęły przede wszystkim na inspirujących spotkaniach i panelach dyskusyjnych z tak doświadczonymi animatormi kultury jak np. Marek Sztark, koordynator współpracy regionalnej Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, czy specjalistami z Narodowego Centrum Kultury w osobie pani Ewy Zbroi. Uczestniczyliśmy także w dużym projekcie badawczym prowadzonym przez pracownię Question Mark a dotyczącym kultury.

Jednak podstawowym celem tego wydarzenia była integracja środowiska osób odpowiedzialnych za kulturę w naszym województwie. Była zatem wymiana doświadczeń i podglądanie co inny robią i dlaczego lepiej od nas.

Jednego jesteśmy pewni. CKD idzie w dobrą stronę, jest nowoczesną placówką, w której pracują właściwe osoby. Co więcej - takiego miejsca jak nasze nie ma na mapie instytucji kultury w regionie, z czego Zgierz powinien być dumny. Widać też (na tle innych miast i miejscowości) jak olbrzymi potencjał leży w lokalnym środowisku, zwłaszcza w odbiorcach naszej oferty. I właśnie dzięki temu spotkaniu będzięmy dalej poszukiwać, by odbirców nadal było dużo, byśmy nadal ich zaskakiwali pomysłami. Będziemy także angażować się w pozyskiwanie nowych środków zewnętrzych, które już za chwilę pojawią się dla kultury.

Fotorelację znajdziecie na fejsbukowym profilu Łódzkiego Domu Kultury.

ZOBACZ TAKŻE:

CENTRUM KULTURY DZIECKA

ul. Szczepana Rembowskiego 17
95-100 Zgierz
ckdzgierz@poczta.fm
tel. +48 509 719 665

tel. kierowniczka: +48 503 124 638
kmizynska@mokzgierz.pl

 

Pn-Pt. 8:00-20:00 oraz w weekendy w trakcie organizowanych wydarzeń

Pn-Pt. 8:00-16:00 w sezonie wakacji oraz z ferii zimowych

NAPISZ DO NAS

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.