Przedstawiamy jury konkursu kolęd i pastorałek

Z ogromną dumą i przyjemnością przedstawiamy Państwu nasze jury, które już w poniedziałek i wtorek oceniać będzie uczestników i uczestniczki 5. Wokalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Na świąteczną nutę".

MAŁGORZATA KOLAD - wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zgierzu
Absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Łodzi, gdzie zdobyła zawód muzyka w zakresie specjalności instruktora rytmiki. Ponadto - w roku 1993 w PSM II st. w Pabianicach w charakterze eksterna otrzymałam dyplom ukończenia Szkoły Muzycznej II st. Wydziału instrumentalnego w zakresie specjalizacji gry na fortepianie. W latach 1985-1989 odbyła studia na Wydziale Wychowania Muzycznego w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Tam uzyskała tytuł magistra sztuki. W roku 1993 na tej samej uczelni ukończyła studium pedagogiczne - kierunek instrumentalno-wokalny, uzyskując kwalifikacje pedagogiczne w zakresie szkoły muzycznej I st.
W roku 2010 została wpisana na listę ekspertów komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień zawodowy.
Obecnie Małgorzata Kolad jest również nauczycielką dyplomowaną w PSM I st. w Zgierzu. Zajmuje się nauczaniem kształcenia słuchu i rytmiki w klasach I - III cyklu sześcioletniego.
Jej uczniowie i prowadzone zespoły wokalno - rytmiczne uczestniczyli w wielu przeglądach, festiwalach i koncertach na terenie Zgierza oraz regionu łódzkiego, gdzie zajmowali punktowane miejsca na konkursach indywidualnych i grupowych.

MACIEJ WÓJCIKOWSKI – chórmistrz, instruktor saksofonu i emisji głosu
Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Ukończył z wyróżnieniem Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi w klasie saksofonu. Juror w konkursach wokalnych w Tomaszowie Mazowieckim - Powiatowym Konkurs „Dla Ciebie Mamo”, „Tomaszowska Wiosna”. Prowadzi chóry i zespoły wokalne w Państwowych Szkołach Muzycznych w Tomaszowie Mazowieckim i Brzezinach, jest instruktorem saksofonu i emisji głosu w Music School i w Społecznym Ognisku Muzycznym w Tomaszowie Mazowieckim.  Współzałożyciel, dyrygent i baryton w łódzkim Zespole Wokalnym Subito, z którym koncertuje w Łodzi i województwie łódzkim. Współpracował z Walking Jazz Bandem i Filharmonią Łódzką.

MICHAŁ MAKULSKI - kompozytor, pianista i organista
Absolwent i doktorant Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Pracuje, jako kierownik muzyczny Teatru Lalek "Arlekin" w Łodzi. Michał Makulski to kompozytor muzyki do wielu przedstawień teatralnych i produkcji filmowych, kompozytor muzyki fortepianowej, chóralnej, symfonicznej i elektronicznej. Udziela się również jako instrumentalista sesyjny i koncertowy.