PODZIEL SIĘ:

Przedstawiamy jury wokalnego konkursu kolęd i pastorałek

W tym roku w jury Wokalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Na świąteczną nutę" zasiądą:

I. ANNA SOWA
Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, z wyróżnieniem ukończyła wydział I, specjalności: rytmika oraz kompozycja w klasie Profesora Zygmunta Krauze.
W 2014 była  studentką Folkwang Universität der Künste w Essen w klasie kompozycji i wizualizacji Prof. Dietrich Hahne w ramach projektu Erasmus + a następnie jako stypendystka KAAD.
Od czterech lat regularnie przedstawiała swoje utwory podczas Sesji Musica Moderna w Łodzi. Współpracuje z Grupą Off Harnam. Wspólny projekt „Korzenie” był prezentowany m.in. podczas Jubileuszowego Koncertu zespołu Harnam w Teatrze Muzycznym w Łodzi oraz podczas Festiwalu Kontakt Improwizacji – „Fru” w 2012 roku. Jest współorganizatorką Festiwalu Kontrolowanego w Radomiu, realizowanego w ramach projektu „Lutosławski – Promesa 2013” – styczeń 2013 r. oraz „Kolberg 2014 – Promesa” - luty 2014 r. W lutym 2013 napisała „Kwintet”, jako utwór przeznaczony do opracowań choreograficznych uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Ruchowych dla szkół II stopnia, który odbywał się podczas III Spotkań z Rytmiką. W marcu 2013 była autorką muzyki do spektaklu „Pokojówki” na podstawie dramatu Jeana Geneta, realizowanego przez Teatr Tańca Pro, podczas Festiwalu „Dotknij Teatru” w Łodzi.
Brała udział w Międzynarodowych Warsztatach Kompozycji „Synthesis 2014”, „Synthesis 2015” , „Synthesis 2016” w Radziejowicach, pracując pod kierunkiem prof. Alessandro Solbiati, Chean Yi, Paula Pattersona, Simon Steen – Andersen,  Martijn Padding, Phillipe Manoury, Marca Andre i Johannesa Kreidlera. W październiku 2014 roku utwór "Second time..." został wykonany podczas III Festiwalu Musica Privata w Łodzi. Utwór „An...“ na zespół instrumentalny i wizualizację został wykonany podczas Woche Neue Musik w Essen.
W 2016 roku skomponowała muzykę do spektaklu teatru tańca „Perfosens” wystawionego w ramach Festiwalu „Dotknij Teatru” w Łodzi oraz w ramach „Królewskich Arkad Sztuki” na Zamku Królewskim w Warszawie.
Anna Sowa Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży, min. podczas XIII Ogólnopolskich Warsztatów Rytmiki dla uczniów szkół muzycznych II stopnia w Pile. Od 2011 roku jest nauczycielką w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu, a od 2016 roku wykładowcą na Akademii Muzycznej w Łodzi (wydział I, specjalności rytmika).

II. MAŁGORZATA KOLAD
Jest absolwentką Państwowego Liceum Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Łodzi, gdzie zdobyła zawód muzyka w zakresie specjalności instruktora rytmiki. Ponadto - w roku 1993 w PSM II st. w Pabianicach w charakterze eksterna otrzymałam dyplom ukończenia Szkoły Muzycznej II st. Wydziału instrumentalnego w zakresie specjalizacji gry na fortepianie. W latach 1985-1989 odbyła studia na Wydziale Wychowania Muzycznego w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Tam uzyskała tytuł magistra sztuki.
W roku 1993 na tej samej uczelni ukończyła studium pedagogiczne - kierunek instrumentalno-wokalny, uzyskując kwalifikacje pedagogiczne w zakresie szkoły muzycznej I st.
W roku 2010 została wpisana na listę ekspertów komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień zawodowy.
Obecnie Małgorzata Kolad jestem nauczycielką dyplomowaną w PSM I st. w Zgierzu. Zajmuje się nauczaniem kształcenia słuchu i rytmiki w klasach I - III cyklu sześcioletniego.
Jej uczniowie i prowadzone zespoły wokalno - rytmiczne uczestniczyli w wielu przeglądach, festiwalach i koncertach na terenie Zgierza oraz regionu łódzkiego, gdzie zajmowali punktowane miejsca na konkursach indywidualnych i grupowych.

III. MICHAŁ MAKULSKI
Jest urodzonym w Łodzi kompozytorem, pianistą i organistą. Absolwentem i doktorantem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Pracuje, jako kierownik muzyczny Teatru Lalek "Arlekin" w Łodzi. Michał Makulski to kompozytor muzyki do wielu przedstawień teatralnych i produkcji filmowych. Kompozytor muzyki fortepianowej, chóralnej, symfonicznej i elektronicznej. Udziela się również jako instrumentalista sesyjny i koncertowy.
 

ZOBACZ TAKŻE:

CENTRUM KULTURY DZIECKA

ul. Szczepana Rembowskiego 17
95-100 Zgierz
ckdzgierz@poczta.fm
tel. +48 509 719 665

tel. kierowniczka: +48 503 124 638
kmizynska@mokzgierz.pl

 

Pn-Pt. 8:00-20:00 oraz w weekendy w trakcie organizowanych wydarzeń

Pn-Pt. 8:00-16:00 w sezonie wakacji oraz z ferii zimowych

NAPISZ DO NAS

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.