PODZIEL SIĘ:

Warsztaty w projekcie "Nasze wielkie historie"

Dorośli i młodzież

Za nami pierwsze warsztaty w ogólnopolskim projekcie "Nasze wielkie historie". Wczoraj młodzież kilka godzin rozmawiała o niepodległości z Maciejem Rubachą, historykiem z Muzeum Miasta Zgierza. Spotkanie było podzielone na trzy moduły, podczas których Maciek przybliżył historyczny okres odzyskiwania przez Polskę niepodległości, pozwolił młodym ludziom na refleksje na temat wolności, patriotyzmu i pojęcia ojczyzny. Na koniec wszyscy zagrali w grę Magnaci, żeby na przysłowiowej własnej skórze doświadczyć intryg i walki o władzę, wpływu polityki na rozkwit lub upadek państwa. Pozostał niedosyt a już dzisiaj warsztaty dotyczące zbierania historii.

Projekt "Nasze wielkie historie" dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
Projekt swoim patronatem objęło Narodowe Centrum Kultury.

ZOBACZ TAKŻE:

CENTRUM KULTURY DZIECKA

ul. Szczepana Rembowskiego 17
95-100 Zgierz
ckdzgierz@poczta.fm
tel. +48 509 719 665

tel. kierowniczka: +48 503 124 638
kmizynska@mokzgierz.pl

 

Pn-Pt. 8:00-20:00 oraz w weekendy w trakcie organizowanych wydarzeń

Pn-Pt. 8:00-16:00 w sezonie wakacji oraz z ferii zimowych

NAPISZ DO NAS

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.