CENA:
bezpłatne
ZAPISY:
od 5. października, od godz. 8:00, tel. 509 719 665
PODZIEL SIĘ:

Warsztaty z Programu "NIEPODLEGŁA"

Przedszkolaki

Serdecznie zapraszamy przedszkola (oddziały przedszkolne) do udział w jednym z sześciu warsztatów przygotowanych w ramach projektu "Moja mała wielka ojczyzna – Lubię to!" dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Projekt jest skierowany do dzieci w wieku 3-6 lat, a jego celem jest budowanie u najmłodszych świadomości jaką wartością jest wolna ojczyzna, kształtowanie postawy mądrego patriotyzmu, także lokalnego oraz przygotowanie ich do radosnego i świadomego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W związku z tym można skorzystać z organizowanych przez nas u Państwa w placówce jednych, wybranych zajęć.

I. Jednego z trzech warsztatów animacji poklatkowej, podczas których powstanie tryptyk pn.  „Za co lubimy Polskę”. Warsztaty przeznaczone są dla dwunastoosobowej reprezentacji placówki, złożonej dzieci sześcioletnich. Podczas zajęć dzieci będą tworzyły:

- film na podstawie wybranych przez dzieci polskich legend, pokazujący ich wagę w polskiej tradycji i kulturze
- film pokazujący czym dla małych Polek i Polaków są symbole narodowe - godło, flaga i hymn
- film, w którym dzieci podkreślą piękno polskiej przyrody

II. Jednego z trzech warsztatów tworzenia autorskich fotokolaży historycznych pn. "Za co kochamy naszą małą ojczyznę".  Warsztaty przeznaczone są dla dwunastoosobowej reprezentacji placówki, złożonej dzieci od trzech do sześciu lat. Podczas zajęć dzieci, wykorzystując historyczne zdjęcia naszego miasta, będą osadzać swoje wizerunki na starych fotografiach, przez co stworzą nowatorską galerię ważnych miejsc Zgierza. Pozwoli im to jednocześnie zrozumieć, co w  rodzinnym mieście jest ważne i buduje historię oraz tożsamość lokalną.

Warsztaty odbywać się będą  w dniach: 16, 17 i 18 października, w godzinach ustalonych
ze zgłoszonymi grupami. Każdy może potrwać około trzech godzin zegarowych.

Finał powyższych działań odbędzie się w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy w dn. 10 listopada 2017 roku  o godz. 17:00. Podczas spotkania odbędzie się premiera animacji i wernisaż wystawy fotokolaży. Dodatkową atrakcją stanie się uroczyste podsumowanie 9. Jesiennego Turnieju Bajkowych Strof.  Wydarzenie to będzie szczególne także dlatego, że stanie się elementem miejskich obchodów Święta Niepodległości w Zgierzu. Cały projekt jest realizowany pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zgierza.

Serdecznie zachęcam Państwa do zgłoszenia placówki do udziału w projekcie. Zapisy rozpoczynamy w czwartek 5 października o godz. 8:00, pod nr tel. 509 719 665. Decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku pytań i wątpliwości pozostaję do Państwa dyspozycji.

ZOBACZ TAKŻE:

CENTRUM KULTURY DZIECKA

ul. Szczepana Rembowskiego 17
95-100 Zgierz
ckdzgierz@poczta.fm
tel. +48 509 719 665

tel. kierowniczka: +48 503 124 638
kmizynska@mokzgierz.pl

 

Pn-Pt. 8:00-20:00 oraz w weekendy w trakcie organizowanych wydarzeń

Pn-Pt. 8:00-16:00 w sezonie wakacji oraz z ferii zimowych

NAPISZ DO NAS

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.