Wyniki Jesiennego Turnieju Bajkowych Strof

Przedszkolaki

Z radością przekazujemy Państwu wyniki we wszystkich konkursach odbywających się w ramach 9. Jesiennego Turnieju Bajkowych Strof pn. "Za co lubimy naszą ojczyznę", pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zgierza.

Jury w składzie:
- Dorota Abramczyk - dyrektorka Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zgierzu
- Anna Bednarz -  pedagog, tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Boruta
- Marek Lipiec - Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży UMZ
postanowiło co następuje.

W konkursie recytatorskim, w kategorii wiekowej 3-4 lata

• wyróżnienia równorzędne otrzymują Lena Tylke oraz Hanna Walczyk z Miejskiego Przedszkola nr 3 z oddziałami integracyjnymi w Zgierzu

W konkursie recytatorskim,w kategorii wiekowej 5-6 lat

• nagrodę główną otrzymuje Maciej Bogusławski z Miejskiego Przedszkola Nr 12
  • wyróżnienia równorzędne otrzymują Agata Cedrowska z Miejskiego Przedszkola Nr 6 W Zgierzu oraz Sebastian Stańczyk ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wielkiej.

W konkursie małych form teatralnych

• nagrodę główną otrzymuje Miejskie Przedszkole Nr 6 w Zgierzu za wytęp inspirowany utworem pt. "Nasze polskie miasta"
  • wyróżnienia równorzędne otrzymują Miejskie Przedszkole Nr 7 w Zgierzu za występ pt. "Piosenka o smoku wawelskim" oraz Miejskie Przedszkole Nr 2 w Zgierzu za  występ pn. "Nasza Polska"

W konkursie wokalnym

• równorzędne nagrody główne otrzymują zespoły z Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Zgierzu za prezentację utwory pt. "Lipka" oraz Miejskiego Przedszkola Nr 13 w Zgierzu "Bajkowe nutki" za prezentację utworu pt. "W moim ogródeczku"
  • nagrodę specjalną otrzymuje Hanna Granosik z Miejskiego Przedszkola Nr 12 "Pod topolą" w Zgierzu

Wyniki części plastycznej tegorocznego Jesiennego Turnieju Bajkowych Strof. Temat, choć wymagający zarówno od opiekunów, jak i od dzieci, zaowocował ciekawymi pracami, inspirowanymi dziecięcą literaturą o tematyce szeroko rozumianego patriotyzmu.

Jury w składzie:
- Elżbieta Gortat, główna instruktorka MOK,
- Monika Sołdon, artystka plastyk,
- dr Cezary Marasiński, konsultant ds. etyki, filozofii, plastyki WODN w Zgierzu,
postanowiło co następuje:

Kategoria wiekowa 3-4 lata

• Nagroda główna: Jagoda Gałązka ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wielkiej, praca na podstawie legendy o Królu Popielu
  • Wyróżnienie: Gabriela Wąs z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Zgierzu, praca na podstawie wiersza "Kłótnia rzek" Jana Brzechwy

Kategoria wiekowa 5-6 lat

• Nagrody główne:
    - Barbara Bajerska, zgłoszenie indywidualne, praca na podstawie wiersza "Co to jest Polska?" Czesława Janczarskiego
    - Daniel Kałuża, zgłoszenie indywidualne, praca na podstawie wiersza "Barwy Ojczyste" Czesława Janczarskiego
  • Wyróżnienie: Antonina Ciosińska z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Zgierzu, praca na podstawie wiersza "Piękna jest nasza ziemia" Czesława Janczarski

Zwycięzcom i zwyciężczyniom przesyłamy olbrzymie gratulacje i słowa podziwu za samodzielność, wkład pracy i wspaniałe, dziecięce rozumienie tematu! I zapraszamy na uroczyste podsumowanie całego projektu, które odbędzie się w najbliższy piątek (10.X.17) o godz. 17:00 w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy.
Jury bardzo dziękujemy za poświęcony naszemu konkursowi czas.

Nagrody w konkursie zakupiono ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.