Historia

Centrum Kultury Dziecka jest filią Miejskiego Ośrodka Kultury od 2008 roku. Mieści się w budynku przy ul. Rembowskiego 17, odbudowanym
w ramach projektu Rewitalizacji Strefy Śródmiejskiej Miasta Zgierza. Na placu zajmowanym dziś przez Centrum Kultury Dziecka znajdował się dom zbudowany około 1826-1830 roku dla fabrykanta sukna Augusta Schwartzschultza. Oprócz domu drewnianego frontowego na placu znajdował się magazyn drewniany oraz stajnia drewniana. Działka obejmowała również podwórze niebrukowane oraz ogród owocowy

Obecnie budynek Centrum Kultury Dziecka  wpisany jest do rejestru zabytków województwa, decyzją z dn. 30 grudnia 1967 roku.

Oferta

CKD zajmuje się edukacją kulturalną dzieci od wieku przedszkolnego poprzesz bogatą ofertę zajęć i ciekawe inicjatywy lokalne. W ofercie placówki można znaleźć m.in.: zajęcia muzyczne, taneczne i plastyczne dla dzieci, warsztaty rękodzieła, Bajkobrania, czyli cyklicznie odbywające się spektakle teatralne dla najmłodszych oraz bogatą propozycję dla placówek oświatowych. Ważną częścią oferty są także różnego typu inicjatywy familijne oraz profesjonalna pracownia ceramiki.

Wyposażenie

Dysponujemy salą widowiskowo-taneczną na ponad 100 osób, pracownią plastyczną dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz profesjonalną pracownią ceramiczną (wewnątrz i na zewnątrz). Ponadto za budynkiem znajduje się kilkusetmetrowy teren z zadaszoną przestrzenią warsztatową, placem zabaw oraz mini hodowlą wikliny. Placówka posiada bogate wyposażenie w sprzęt multimedialny, akcesoria do działań animacyjnych, instrumenty muzyczne oraz akcesoria do pracy z ceramiką (także koła garncarskie oraz piec do wypalania).

Wirtualna wycieczka po CKD

Nasz zespół

SUKCESY

DRUŻYNA W, czyli WOLONTARIAT PRZY CKD

CENTRUM KULTURY DZIECKA

ul. Szczepana Rembowskiego 17
95-100 Zgierz
ckdzgierz@poczta.fm
tel. +48 509 719 665

tel. kierowniczka: +48 503 124 638
kmizynska@mokzgierz.pl

 

Pn-Pt. 8:00-20:00 oraz w weekendy w trakcie organizowanych wydarzeń

Pn-Pt. 8:00-16:00 w sezonie wakacji oraz z ferii zimowych

NAPISZ DO NAS

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.